WYBORU DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017/2018

W wyborach do przyszłorocznego prezydium SU kandydowało 5 uczniów naszej szkoły. Wybory zostały przeprowadzone w poniedziałek 12 czerwca 2017r.. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas III – VI.

Najwięcej głosów uzyskała Zuzia Wieczorek  z klasy 4b. Na miejscu drugim znalazła się Milena Półrolniczak z klasy 5b a zaraz za nią Julia Pietrzak również z klasy 5b.

Serdecznie gratulujemy!

Wszystkich uczniów z przyszłorocznych klas IV – VII chętnych do współpracy zapraszamy na pierwsze spotkanie nowego Samorządu Uczniowskiego już we wrześniu.

Do zobaczenia po wakacjach 🙂

PREZYDIUM SU 2016/2017

SKŁAD PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 79 W POZNANIU W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

Przewodnicząca: Marta Galasińska kl.5c
Zastępca: Agnieszka Wiśniewska kl.6c
Sekretarz: Weronika Mrowińska kl.6c
Zebrania SU odbywają się w czwartki w sali 19 o godz. 10:25
Wszystkich chętnych uczniów z klas 4- 6 zapraszamy do współpracy!
Opiekunki SU: p. M. Urbaniak oraz p. A. Kursa

SZCZĘŚLIWY NUMEREK

Z inicjatywy SU od początku grudnia 2014r. obowiązuje w szkole „szczęśliwy numerek”. Jest to loteria, polegająca na tym, że uczniowie z wylosowanym numerem z dziennika mogą w danym dniu uniknąć niezapowiedzianej kartkówki, odpowiedzi lub uchronić się przed jedynką z zadania domowego… Mały problem polega na tym, że numery są losowane w dniu, w którym obowiązują, więc  – niestety uczyć się trzeba, ponieważ nigdy nie wiadomo na kogo wypadnie… Loteria wzbudza jednak wśród uczniów duże zainteresowanie. Przypominam zatem: codziennie przed 8.00 klasa IVb (stale i niezmiennie Franek Batura lub Karim ) losuje u p. Urbaniak numer i zmienia go na tablicy SU – tej na prawo od drzwi wejściowych na półpiętrze… Numer wylosowany odpada z dalszego losowania, aż do wyczerpania wszystkich numerów z dzienników.

Sprawdzajcie „SZCZĘŚLIWY NUMEREK” na tablicy SU codziennie. Zapoznajcie się także dokładnie z wiszącym tam regulaminem loterii.
Życzymy, aby pomógł Wam w omijaniu szkolnych raf i skał!

AKCJE SU

AKCJE WSPIERANE PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI NASZEJ SZKOŁY:

zakretki.info (akcja stała)
GÓRA GROSZA (akcja stała)
OPATRUNEK NA RATUNEK (tegoroczna edycja potrwa do końca marca 2017r.)
KUP PAN SZCZOTKĘ (edycja 2016 zakończona)
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!