DZIEŃ KROPKI W BIBLIOTECE

Międzynarodowy Dzień Kropki został ustanowiony w 2008 roku. Aktualnie jest obchodzony w 196 krajach. Jego przesłaniem jest, że każdy z nas, bez względu na wiek, ma jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcić do jego odkrywania oraz dodać odwagi, by pokazywać go światu.

Inspiracją do stworzenia Międzynarodowego Dnia Kropki była książka dla dzieci autorstwa Petera H. Reynoldsa z 2003 r. pt. „The Dot” (Kropka). Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i „pani od plastyki” poznała i przede wszystkim uwierzyła w swój talent.

Jeśli chcesz wykonaj zadania i przynieś do biblioteki.

Klasy III-V do biblioteki dla młodszych dzieci.

Klasy VI-VIII do sali nr 4.

Zadań nie musisz wykonać od razu, bo pamiętaj, trzeba mieć natchnienie i pomysł! Gotowe prace można oddawać do końca września i zdobyć punkty dodatnie z zachowania.

Powodzenia!

Obejrzyj 3-minutowy filmik o Vashti.

Przełomowe kropki w dziejach świata.

Gdzie spotkamy kropki?

Kto jest Królową Kropek?

Kropka czy kropeczka?

Jak biedronka zgubiła kropki.

O kropce.

Koniec i kropka.

 

Monika Barańczak, Iwona Kalemba