DZIEŃ MYSZKI MIKI W KLASIE 1d

Od 95 lat łączy pokolenia, uczy i bawi. Myszka Miki stała się postacią kultową, która inspiruje wielu artystów. Mało kto wie, że została stworzona zupełnie przypadkowo, to postać znana na całym świecie, bohater licznych kreskówek oraz największa ikona imperium Walta Disneya. 18 listopada obchodzi swoje urodziny, i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki, czyli Mickey Mouse Day.

Uczniowie klasy 1d świętując Dzień Myszki Miki sięgnęli jej początków, zobaczyli jak zmieniła się Myszka od czasów jej pierwszych filmów oraz kim był jej twórca. Wszystkie dzieci doskonale ją znają i kochają przede wszystkim za jej poczucie humoru, troskę o innych i za to, że chętnie obdarza szczerym uśmiechem każdego kogo napotka. Wielbiciele Myszki Miki założyli ubrania i wykonali akcenty nawiązujące do tej bajkowej postaci. Uczniowie klasy 1d wspólnie przenieśli się w świat Myszki Miki oraz jej przyjaciół. Ten dzień z pewnością można zaliczyć do udanych!

Hanna Leonarska

IMG_2296.jpeg