EGZAMINY ÓSMOKLASISTÓW

Informacja dla uczniów klas ósmych

W dniach 16, 17, 18 czerwca odbędą się egzaminy ósmoklasisty według następującego harmonogramu:

16.06 – z języka polskiego  120 minut ( 180 minut czas przedłużony)

17.06  – z matematyki 100 minut ( 150 minut czas przedłużony)

18.06  – z języka angielskiego 90 minut ( 135 minut czas przedłużony)

Uczniowie każdego  dnia przychodzą na egzamin w strojach galowych w godzinach:

• 8.10 sala 11
  • 8.20 sale 13, 15
  • 8.35 sale 16, 12

Na egzamin przychodzimy w maseczkach lub w przyłbicach. Maseczki można zdjąć dopiero po wylosowaniu miejsca, siedząc przy stoliku w sali.

Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną małą butelkę z wodą.

Na egzaminy przynosimy legitymację szkolną, długopis lub pióro z czarnym tuszem (najlepiej dwa), na egzamin z matematyki dodatkowo linijkę. Nie pożyczamy przyborów od kolegów.

Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.  Wniesione ewentualnie rzeczy osobiste: plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. należy zostawić w swojej szafce.

Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

Po egzaminie wychodzimy ze szkoły i udajemy się do domu. Nie należy gromadzić się w grupach przed szkołą.

Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć  na stronie www.cke.gov.pl w zakładce poświęconej egzaminowi ósmoklasisty.

Informacja o sposobie organizacji egzaminu znajduje się na stronie