IX EDYCJA “ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

Przedmiotem IX edycji Konkursu jest nagranie krótkiego filmu (spotu) o tematyce OZE (odnawialne, niekopalne źródła energii obejmujące energię wiatru, energię promieniowania słonecznego, energię aerotermalną, energię geotermalną, energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, energię otrzymywaną z biomasy, biogazu, biogazu rolniczego oraz z biopłynów).

• czas trwania filmu (spotu) od 60 do 180 sekund
  • forma zapisu filmu (spotu) – zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych ( np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB – tzw. „pen drive”

W Konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie trzyosobowe zespoły uczniów z zastrzeżeniem, że z jednej szkoły w Konkursie może uczestniczyć tylko jeden zespół. Zespół może zgłosić do Konkursu tylko jeden projekt.

Nagrane filmy można przynosić do 8 marca 2024 roku do nauczyciela geografii. Najlepszy będzie reprezentował naszą szkołę w Konkursie. Konsultacje są również mile widziane.

Magdalena Sieczkarska