KLASA 3b W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM

We wtorek, 14 listopada uczniowie klasy 3b udali się do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu.
Wizytę w Muzeum rozpoczęli od lekcji muzealnej pt.: „ Pływające wioski – dzieciństwo  w Kambodży”. Uczniowie poznali  położenie tego kraju na mapie świata, następnie zapoznali się z formami zabudowy oraz obecnymi warunkami życia. Pani przewodnik w interesujący i  rzeczowy sposób opowiadała o tym odległym, egzotycznym kraju. Kolejnym etapem lekcji było wykonanie pracy plastycznej czyli pokolorowanie ozdób noszonych przez dawnych, zamożnych i ważnych  Kambodżan. Układano również puzzle przedstawiające zabytki Kambodży. Po lekcji w salach wystawowych obejrzano liczne wystawy m.in. „ Śmierć i życie w starożytnym Egipcie”, „Pradzieje Wielkopolski”, „Archeologia Sudanu”. Wizyta w muzeum, a przede wszystkim lekcja muzealna, wpisuje się w projekt Edukacji Globalnej. Uczniowie zapoznali się,  z całkowicie odmiennymi od naszych, warunkami życia swoich rówieśników – Kambodżan. Wszyscy bardzo pozytywnie ocenili wizytę w Muzeum.
Loading Images
wpif2_loading