LEKCJA O UKRAINIE

W tym roku szkolnym w klasie 2B pojawiła się nowa uczennica Dasza, która przyjechała do Poznania z Sumy na Ukrainie. Pierwsze dni, a nawet tygodnie nie były dla Daszy łatwe. Język polski nie zawsze był zrozumiały, lekcje wydawały się trudne, a i kontakt z dziećmi często odbywał się w tzw. „języku rąk”. Teraz już jest inaczej, dlatego też Dasza razem z mamą przygotowały zajęcia o Ukrainie dla swojej klasy. Były zdjęcia i opowieści z przedszkola, i szkoły na Ukrainie, wspomnienia o wakacjach. Nie zabrakło też ciekawostek o przysmakach kuchni ukraińskiej, a także czytania ukraińskich liter. Wszyscy bawili się wspaniale. Mama Daszy specjalnie na tę okazję upiekła przepyszny ukraiński chlebek, który zachwycił wszystkich swoim wyglądem i smakiem. To była bardzo fajna lekcja 🙂

Loading Images
wpif2_loading