PASOWANIE NA UCZNIA I CZYTELNIKA.

Ten dzień – 4 października– na długo zostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów. Pasowanie na ucznia, pasowanie na czytelnika i pierwsza wspólna wycieczka do Puszczykowa, to atrakcje przygotowane specjalnie dla nich. Nawet pogoda tego dnia dopisała. Z dobrym humorem i z dużym zainteresowaniem obejrzeli tajemnice ogrodu i pracowni naszego patrona Arkadego Fiedlera. W gablotach podziwiali mnóstwo książek jego autorstwa. Wśród eksponatów z dalekich podróży widzieli małe krokodyle, przepiękną kolekcję egzotycznych motyli, instrumenty z dalekich stron i dużo innych ciekawostek. Niektórzy nie mogli oderwać wzroku od pirani pływających w akwarium, inni z zainteresowaniem “buszowali” po replice żaglowca “Santa Maria”, a jeszcze inni z zachwytem odkrywali tajemnice Indian. W ciekawej scenerii egipskiej piramidy pani dyrektor Dorota Ratajczak piórem pasowała każdego pierwszoklasitę na ucznia naszej szkoły, a pani bibliotekarka Iwona Kalemba książką dokonała pasowania na czytelnika szkolnej bilioteki. Najpierw jednak uczniowie musieli zdać “mały egzamin”. Były odpowiedzi na różne pytania, rozwiązywanie zagadek, recytacja rymowanek i wspólne śpiewanie piosenek. Po powrocie z wycieczki na uczniów czekały jeszcze upominki w klasach.

Loading Images
wpif2_loading