PRAWA DZIECKA PACJENTA

13 czerwca odbyły się w naszej szkole zajęcia lekcyjne, które poprowadziła przedstawicielka Rzecznika Praw Pacjenta. Ciekawe pogadanki na temat praw przysługujących małym pacjentom opracowane zostały we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Podczas zajęć wykorzystano fragmenty książki Grzegorza Kasdepki „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”, której pomysłodawcą był Rzecznik Praw Pacjenta oraz Rzecznik Praw Dziecka. Dwanaście egzemplarzy tej książki oraz kilka audiobooków otrzymała nasza szkolna biblioteka.  Podczas zajęć uczniowie poznali także Kartę Praw Dziecka Pacjenta, opracowaną przez obie instytucje. W tym ciekawym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 1B i 2B, natomiast w klasach starszych 4B i 5C.

Loading Images
wpif2_loading