SZKOLNA UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA KONSTYTUCJI 3 MAJA

4 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość na okoliczność  226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku, 220 rocznicy napisania „Mazurka Dąbrowskiego” oraz 90 rocznicy ustanowienia Mazurka  hymnem Polski.
W części oficjalnej nastąpiło wprowadzenie sztandaru szkolnego oraz odśpiewanie „Roty”.  Potem miała miejsce część artystyczna, w której uczniowie klas szóstych z wykorzystaniem odpowiednich rekwizytów przedstawili najważniejsze założenia tej ważnej ustawy.  Przybliżono też scenę spotkania Henryka Dąbrowskiego z Józefem Wybickim, które  zapewne miało miejsce we włoskim mieście Reggio w roku 1797. Występ  odbył się w odpowiedniej scenerii, pełnej symboli narodowych i w atmosferze patriotyzmu. Całość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

  

Loading Images
wpif2_loading