TRZECIOKLASIŚCI POZNAJĄ TAJNIKI ANIMACJI

We wtorek 15 listopada uczniowie z klasy 3a uczestniczyli w niezwykłych zajęciach podczas wycieczki do Studia Filmów Animowanych. Rozpoczęła je p. Ewa Sobolewska –  Prezes Zarządu Fundacji Sztuki i Edukacji Filmowej AnimaFilm w Poznaniu, przekazując ciekawe informacje na temat technik tworzenia filmów animowanych i naszego poznańskiego studia, które istnieje już 36 lat. Dzieci dowiedziały się jak powstają filmy animowane różnymi technikami plastycznymi. Mogły obserwować prace nad kolejnymi etapami produkcji filmu tj. animacji, konturówki, malarni. Poznały również nazwy zawodów związanych z filmem. Uczestniczyły w warsztatach tworząc samodzielnie kilka ujęć filmu techniką sypania soli.  Na koniec wycieczki uczestniczyły w seansie filmowym, podczas którego obejrzały fragmenty dwóch filmów wykonanych różnymi technikami animacji oraz jednego filmu w całości. Była to baśń pt. “Kobiałka z rozumem” z serii “Bajki i baśnie polskie”, jeszcze nieemitowana na naszych ekranach. Wycieczka była bardzo udana i dzieci już teraz zadeklarowały chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach.

Loading Images
wpif2_loading