ZABAWNE ZAJĘCIA Z BAJKĄ W KLASIE I B

„Z Czerwonym Kapturkiem przez las” to tytuł spotkania uczniów klasy I B z uczennicami z XI LO w Poznaniu. Licealistki pod opieką pań z Biblioteki Pedagogicznej uczestniczą w programie „PoczytajMy”. Niezwykłą lekcję z popularną bajką rozpoczęły zagadki, potem działo się jeszcze więcej. Najbardziej podobała się inscenizacja o Czerwonym Kapturku, którą dzieci nagrodziły brawami. Nie zabrakło też możliwości wypowiedzenia się na zadane pytania dotyczące m.in. bezpiecznych zachowań w kontakcie z obcymi. Wśród zadań było dorysowanie przysmaków dla babci w koszyczkach, rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, naśladowanie odgłosów zwierząt oraz wesoła zabawa w poszukiwanie ukrytych w klasie przysmaków z babcinego koszyczka. Zarówno pierwszoklasistom, jak i zaproszonym gościom, czas minął zdecydowanie za szybko.

Loading Images
wpif2_loading