27. AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA

18-20 września 2020 roku odbędzie się 27 edycja akcji Sprzątanie Świata. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Plastik? Rezygnuję. Segreguję”. Ze względu na stan pandemii COVID-19, tegoroczna akcja proekologiczna nie będzie prowadzona w szkole w sposób tradycyjny, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Z uwagi na hasło przewodnie skupimy się na zagadnieniach związanych z redukcją plastiku, problemie jego obecności w naszym życiu codziennym oraz właściwą segregacją. Zostaną one omówione w czasie zajęć z wychowawcą.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://naszaziemia.pl/files/ssp-informator2020.pdf

Zachęcam także uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: „ MÓJ POZNAŃSKI EKO BOHATER”. Przedmiotem w konkursie jest stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej wykreowaną postać bohatera stojącego na straży porządku i czystości w mieście. Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną( rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, itp.), w formacie A4, w układzie poziomym lub pionowym, w formie płaskiej ( nie przestrzennej). Prace należy przynosić do piątku 18.09.2020 roku.

Magdalena Sieczkarska