KONKURS MATEMATYCZNY

Konkurs  „Moja świąteczna matematyka”  dla wszystkich uczniów szkół podstawowych

Jeśli potrafisz dostrzec piękny, matematyczny świat, który wszędzie nas otacza – to ten konkurs jest dla Ciebie!

Popatrz okiem matematyka na choinkę – czy wiesz, jaki ma kształt, ile tam wisi odcinków, figur płaskich, brył?  Może je sam zrobiłeś? Jak długie mogą być girlandy rozświetlające Twój dom? Ile ziarnek maku jest w Twoim makowcu  a ile  łusek na wigilijnej rybie? Ile pierników zmieści się w piekarniku? Czy 100 pierogów zrobisz w czasie 100 minut? Czy każdy prezent zmieści się pod choinką? Jak długo spada gwiazdka z nieba? Czy każdy płatek śniegu ma oś symetrii?  Dlaczego podajemy dwanaście potraw na wigilijnym stole?

A może w Twoim domu obchodzi się inne święta?

Możesz je samodzielnie opisać albo zrobić zdjęcie, prezentację lub nakręcić film.

Pokaż piękną matematykę ukrytą w Twoich świętach.

Najpiękniejsze prace będą nagrodzone w pięciu  kategoriach:

  • plastyka
  • literatura
  • fotografia
  • prezentacja
  • film

Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie 2 swoje prace (prezentacja-maksymalnie 10 slajdów, film – 3 minuty, literatura- 1 strona A4, maksymalnie  2 fotografie prac plastycznych). Wszystkie prace należy czytelnie podpisać (imię, nazwisko, klasa, nazwa i adres szkoły) oraz przesłać razem z oświadczeniem opiekuna prawnego w formie elektronicznej na adres: wlkpo.snm@gmail.com

Na prace czekamy do 8 stycznia 2021 roku.

Osoba do kontaktu: Grażyna Karczyńska, gkarczynska1@wp.pl  

                                                                                              Organizator

                                                               Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki

ZAŁĄCZNIK 1 REGULAMIN

ZAŁĄCZNIK 2 OŚWIADCZENIE