JAK ONI TO ZROBILI, CZYLI O EFEKTACH SPECJALNYCH

W czwartek 23 listopada 2017 r. uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w interesującej lekcji, która przygotowała ich do właściwego odbioru i wykorzystania mediów. Podczas tych  niezwykłych zajęć dzieci dowiedziały się, co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia i fizyka; przekonały się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają Gwiezdne Wojny; odkryły, czym są domalówki; dowiedziały się, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy; zrozumiały, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później; zobaczyły, jak sprawić, by w lecie padał śnieg. Następnie obejrzały trzymający w napięciu film Za niebieskimi drzwiami. Jest to ciekawe dzieło polskiego kina zrealizowane z wielkim rozmachem i niesamowitymi efektami specjalnymi.
 
Loading Images
wpif2_loading