OKO KALEJDOSKOPU – PRZEGLĄD FILMÓW

25 kwietnia uczniowie klasy I b uczestniczyli w Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU. Swoja przygodę z tworzeniem filmów animowanych rozpoczęli od obejrzenia prawie stu krótkich produkcji dziecięcych podczas konkursowego seansu w Kinie Pałacowym. Podczas godzinnej projekcji zobaczyli filmy animowane różnymi technikami z wykorzystaniem kredek, farb, papieru kolorowego czy plasteliny. Sami natomiast uczestniczyli w warsztatach z panią Aleksandrą Korejwo, której twórczość animacyjna jest znana i doceniana na całym świecie od wielu lat. We Francji p. Korejwo nazywana jest „księżniczką soli”, ponieważ w filmach, które tworzy wykorzystuje materiały sypkie czyli kolorową sól. Dzieci z zachwytem obejrzały jeden z pierwszych filmów artystki wykonanych tą techniką czyli „Prząśniczki”. Potem podzieleni na grupy wykonywały poszczególne etapy prac nad własną wersją filmu. Z zapałem tworzyły solne obrazy do muzyki Stanisława Moniuszki. Fotografowały kolejne ujęcia swoich pomysłów, aby na koniec zobaczyć efekt swojej pracy czyli krótką animację na ekranie komputera. To były niezwykłe zajęcia z niezwykłą osobą.

  

Loading Images
wpif2_loading