ŚWIĄTECZNA WYCIECZKA

12 i 14 grudnia uczniowie klasy 2a, 2b, 2c oraz 3a udały się na świateczną wycieczkę do Stęszewa oraz Wolsztyna. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Regionalne w Stęszewie, w którym obejrzeli wystawę etnograficzną prezentującą  jak dawniej mieszkali Wielkopolanie, jak się ubierali, na jakich grali instrumentach, jak pracowali i jak ubierali świąteczną choinkę. Kolejnym, najbardziej oczekiwanym punktem wycieczki była wizyta w fabryce bombek. Tu uczniowie poznali i zobaczyli wszystkie etapy produkcji bombek. Począwszy od szklanej bańki, aż do ostatniego etapu czyli powstania pięknej, kolorowej bombki na świąteczne drzewko. Wielką frajdą były też zaplanowane zakupy bombek w przyfabrycznym sklepie. Kończąc wycieczkę pojechali do lasu, aby tam, po krótkim spacerze do wyznaczonej leśnej uprawy, wybrać świerki, które zabrali ze sobą do szkoły. Przyozdobiły nimi swoje sale, a jeden z nich ustawiły na szkolnym holu. Pachnące drzewko dla jednych jest wspomnieniem z wycieczki, dla innych przypomnieniem o zbliżających się świętach.