NOWOŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ VI – VIII

Szkolna biblioteka w części dla klas starszych oferuje kilka nowości:

 1. Fantasy:
 • Szmaragdowy Atlas. Księgi początku John Stephens

Opowieść  o trojgu rodzeństwa, które poszukując zaginionych rodziców, dzięki magicznemu Atlasowi przenosi się do niezwykłego księstwa. Jego piękna władczyni dowodzi armią upiorów… Dzieci w dziwnych i często niebezpiecznych krainach przeżyją niejedną przygodę. Sprawdź jakie – książka czeka!

 1. Obyczajowe:
 • Maciek pilnie poszukiwany Irena Laudau

Dlaczego zombi i bigos to złe połączenie? Dlaczego z Hektorem nie wolno się całować a na spacery wychodzić tylko niedaleko? Dlaczego dorośli są okropni? I co czego potrzebny jest Maciek? Pomoc w odpowiedzi na te pytania może dać Wam ten niewielki zbiór krótkich i zabawnych opowiadań.

Sprawdźcie – książka czeka!

 • M jak dżeM Agnieszka Tyszka

Dorośli potrafią uprzykrzyć życie nastolatkom… zapewniają nieoczekiwane rodzeństwo, nieznane babcie. A rówieśnicy? – często wcale nie są lepsi. Jak sobie poradzić z życiem? Spotkajcie trzynastoletnią Nelę, która zaprosi Was do swojego życia.

Książka czeka!

 • Kawa dla kota Agnieszka Tyszka

Czy można ułożyć sobie życie po rozwodzie rodziców i ich ponownych ślubach? Nela musiała ułożyć sobie życie na nowo w tak skomplikowanej sytuacji. Czy jej się udało?

Sprawdźcie – książka czeka!

 • Miłość bez konserwantów Agnieszka Tyszka

(…) Mięso dinozaura traci podczas gotowania 25% swej wagi, a podczas pieczenia 30%. W poniedziałek pani Hunter Ugotowała 1,35 kg mięsa, a we wtorek upiekła 1,5 kg. Którego dnia pani Hunter podała rodzinie większe porcje mięsa na obiad?(…)

Jest to jedno z zadań domowych, z którymi musi uporać się tarmoszona życiowymi przeciwnościami Nela. Jak sobie poradziła?

Sprawdźcie – książka czeka!

 • Niemożliwa forteca Jason Rekulak

Czternastoletni maniak komputerowy i porywy namiętności? Jak to połączyć?  – w grę komputerową, spotkania z kolegami oraz mnóstwo kłopotów. I to kłopotów angażujących nawet policję… Co z tego wyniknie dla głównego bohatera, żyjącego dla swego komputera COMMODORE 64?

Sprawdźcie – książka czeka!

 • Cała ta jazda z Kiffo i Pitbullem Barry Jonsberg

Bycie nastoletnim uczniem bywa uciążliwe, zwłaszcza, gdy nauczyciele upierają się, żeby życie to jeszcze bardziej skomplikować. Ile się człowiek musi namęczyć i natrudzić, żeby uniknąć nauczenia się czegoś… Ile się musi człowiek nagłówkowa, żeby pozbyć się uciążliwego belfra. A czy mu się to uda i opłaca?

Sprawdźcie – książka czeka!

 1. Przygodowe
 • Czarna Perła. Saga rodu Windjammerów 1 A. Richardson

Dzięki tej książce możecie przenieść się do siedemnastowiecznego Amsterdamu i razem z młodymi bohaterami Adamem i Jade przeżyć mnóstwo przygód. Piętnastoletni Adam musi szybko dorosnąć i przejąć obowiązki głowy rodziny, czy sprosta zadaniu i uchroni rodzinę przed bankructwem?

Sprawdźcie – książka czeka!

 • Córka lichwiarza. Saga rodu Windjammerów2 A. Richardson

Czy Jade, jako dziewczyna jest w stanie zastąpić ojcu syna, którego nie ma? W siedemnastowiecznym  świecie, zdominowanym przez mężczyzn, nie jest to łatwe zadanie. Czy bohaterce uda się przekonać ojca, że płeć nie ma nić wspólnego z intelektem, czy zostanie wydana za mąż, żeby nie drażnić swą krnąbrnością srogiego ojca?

Sprawdźcie – książka czeka!

 • Ulica Noży. Saga rodu Windjammmerów3 A. Richardson

Ciąg dalszy losów Adama i Jade. Czy, teraz już prawie dorośli, potrafią się porozumieć, pokonać uprzedzenia… oraz własne ambicje napędzane temperamentem?  A może ich znajomość zakończy się katastrofą nie tylko dla nich, ale i ich rodzin, przyjaciół a także znajomych?

Sprawdźcie – książka czeka!